Web Sitesi Güvenliği, Web Uygulama Güvenliği & Web Güvenliği Hizmeti

Web Sistesi Güvenliği ve Hizmeti

Web Sitesi Güvenliği

 

Merhabalar Değerli Okuyucularımız,

Sürekli gelişen ve dur durak bilmeyen bu sanal dünyada güvenlik, hiç şüphesiz, kaçılmaz ve öncül bir ihtiyaçtır. Öyle ki kayıt altında olan ve olmayan milyarlarca web sitesini barındıran bu dünyada da, hayatın her alanında olduğu gibi kötü niyetli kullanıcılar da var ve her an iş başındalar! İşte bu konuya ilgi göstermek adına bu, web sitesi güvenliği yazısını sizlerle paylaşmak istedik.

 

Web Uygulama Güvenliği

 

Web sitesi güvenliği ya da web uygulama güvenliği her geçen gün giderek önem kazansa da malesef şu an gereken öneme sahip değil, (özellikle de bizim ülkemizde). Web uygulama güvenliğinin neden bu kadar önemli olduğunu kısaca ele alacak olursak, web sitenizin güvenliği öncelikle sizin özeliniz ve prestijinizdir. Özelinizdir, çünkü; web uygulamanızda kişisel ya da kurumsal verileriniz barınıyor. Prestijinizdir, çünkü; web sitenize zarar verilmesi, verilerinizin çalınması ya da kullanıcılarınıza zarar verilmesi ciddi bir prestij kaybıdır. (Hatta bir noktada bu durum sizi suçlu bir konuma da düşürebilir. Örneğin, web sitenize entegre edilecek bir zararlı yazılımla kullanıcılarınıza da zarar verilebilir.)

 

Web Güvenliği Hizmeti

 

Web Güvenliği Hizmeti

Malesef toplum olarak genellikle tedbir almak için başımıza bir dert gelmesi gerekiyor. Örneğin, hırsız girmediği müddetçe güvenlik kamerası taktırmayız kolay kolay.. 🙂 Veyahut daha basit bir örnek vermek gerekirse, kırılmaz cam taktırmak için önce bir defa telefon camının kırılması gerekir. Bu durum web uygulama güvenliğinde de böyle olmasın, deriz. Çünkü aslında şu anda belki de web sitenizdeki bir açıktan dolayı sizden habersiz içerde dolaşan birisi var ? İşte bunun önüne geçmek için bazı önlemler var. Web güvenliği hizmeti alarak sisteminizi test ettirebilirsiniz ve varsa size sunulan rapor sayesinde web sitenizdeki açıkları kapatarak web uygulamanızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Bu hizmet ile ilgili bilgi almak için şimdi bizimle şimdi iletişime geçin.

 

Web güvenliği hizmetini temel olarak ikiye ayıracak olursak, birincisi, defensive security ve ikinicisi, offensive security olarak kategorize edilir. Bu kavramları da farklarıyla birlikte bir sonraki yazımızda, web güvenliği kategorisi altında yayınlayarak sizlerle paylaşacağız.

Unutmayın, erken teşhis hayat kurtarır!

Güvende kalın!

Takipte kalın !